Ogólnopolska akcja producenta leku Acard na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

 3 minuty

Minione miesiące przypomniały nam wszystkim, jak ważne jest wzajemne wsparcie, solidarność i troska o zdrowie. Dlatego producent leku Acard, Polfa Warszawa należąca do Grupy Polpharma, zaczął rok 2021 ogólnopolską akcją „Wybieram Acard z potrzeby serca”, w ramach której przez kolejne 12 miesięcy będzie przekazywać 5 gr z każdego sprzedanego opakowania leku Acard na ratujące życie projekty Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Polska kardiochirurgia ceniona jest na całym świecie, a to właśnie dzięki takim wizjonerom, jak twórca Fundacji, prof. Zbigniew Religa. Działania Fundacji sprawiają, że możliwe jest dziś ratowanie życia i zdrowia pacjentów, którzy jeszcze kilkanaście lat temu nie mieliby takich szans. Dalszy rozwój polskiej kardiochirurgii pozwoli dać nowe życie kolejnym pacjentom – nie tylko tym dorosłym, ale również chorym kardiologicznie dzieciom, dla których naukowcy Fundacji tworzą specjalnie dedykowane rozwiązania. Więcej o fundacji i jej działaniach na stronie www.frk.pl.

„Nasza działalność możliwa jest dzięki środkom pochodzącym z darowizn, subwencji, funduszy unijnych oraz zbiórki 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Znaczącą rolę w finansowaniu naszych prac odgrywają sponsorzy. Wśród nich znajdują się duże przedsiębiorstwa i korporacje, dla których możemy być zarówno partnerem merytorycznym jak i beneficjentem kampanii społecznych bądź edukacyjnych. Tego typu projekty są niezwykle istotne, ponieważ przy połączeniu możliwości naszych i firm, powstają naprawdę wartościowe kampanie. Wspierają nas też firmy średnie i małe, firmy rodzinne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Bardzo to doceniamy i wszystkim jesteśmy wdzięczni” – komentuje dr n med. Grzegorz Religa, Dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, Kierownik Oddziału Kardiochirurgii I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na stronie www.acard.pl znajduje się wirtualny licznik środków, które wesprą przełomowe projekty Fundacji – kwota zgromadzona od początku roku to już ponad 110 000 zł.

Więcej o akcji: www.acard.pl/ogolnopolska-akcja-2021/

Więcej o fundacji: www.frk.pl

Informacja o leku: www.drwidget.pl/search.html?cmn=acard

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.