Kursy dla farmaceutów – określono tematykę i sposób prowadzenia

 2 minuty

Jak donosi serwis Politykazdrowotna.com, kursy kwalifikacyjne dla farmaceutów obejmą m.in. tematykę dotyczącą przeprowadzania badania kwalifikacyjnego przed szczepieniem przeciwko COVID-19, wykonywanie tych szczepień oraz szczepień przeciwko grypie.

Tematy szkoleń

W zakresie tematów szkoleń znajdzie się również wykonywanie badań diagnostycznych polegających na pomiarze masy ciała, wzrostu i obwodu w pasie, a także obliczaniu wskaźnika BMI (ang. Body Mass Index) oraz stosunku obwodu talii do obwodu bioder (WHR – ang. Waist-Hip Ratio).

Zgodnie z ustawą o zawodzie farmaceuty uprawnienie do prowadzenia kursów kwalifikacyjnych dla farmaceutów posiadają jednostki szkolące (uczelnie, które prowadzą studia na kierunku farmacja, po uzyskaniu akredytacji) oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, które opracowują program kursu.

Ile trwają kursy?

Czas trwania kursu to minimum dwa miesiące. Będzie on realizowany stacjonarnie lub za pośrednictwem sieci internetowej.

Zakres problematyki i sposób prowadzenia kursów kwalifikacyjnych dla farmaceutów określa projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia skierowany do konsultacji. Uwagi do projektu można przekazywać w ciągu 14-tu dni.

źródło: Politykazdrowotna.com