Konferencja EPE: Rola apteki w systemie ochrony zdrowia – szanse i wyzwania

 2 minuty

konkres_1

Fot. Otwarcie konferencji przez szefa Departamentu Sprzedaży i Dystrybucji w Polpharmie, Marcina Smolińskiego

***

W dniach 20-21 kwietnia br. odbyła się w Warszawie konferencja dla farmaceutów w ramach Eksperckiego Programu Edukacyjnego (EPE).

Po kilkuletniej przerwie odbyła się konferencja dla farmaceutek i farmaceutów organizowana przez firmę Polpharma, na której gościliśmy blisko 450 osób z całej Polski. Program spotkania obfitował w merytoryczne wykłady, a praktyczne wskazówki i analiza aktualnej sytuacji rynkowej stanowiły ogromną wartość dla uczestniczek i uczestników wydarzenia.

Prelegenci i prelegentki przygotowali bardzo ciekawe wystąpienia. Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, mgr farm. Marek Tomków poruszył ważne kwestie dotyczące opieki farmaceutycznej i udzielania świadczeń zdrowotnych w aptekach. Mecenasi omówili aspekty prawne działalności aptek, a dr Ligia Kornowska opowiedziała o sztucznej inteligencji w zdrowiu.

Podczas konferencji został omówiony szereg istotnych kwestii dotyczących współczesnej apteki, w tym roli farmaceuty, nowych możliwości biznesowych w sektorze farmaceutycznym oraz wyzwań, z jakimi obecnie mierzy się środowisko. Nie zabrakło również części psychologiczno-motywacyjnej poprowadzonej przez Zbigniewa Kowalskiego oraz Miłosza Brzezińskiego.

Prowadzący spotkanie Krzysztof Ibisz przeprowadził audytorium przez wszystkie punkty programu.

Oprócz wiedzy, którą przekazali eksperci, farmaceutki i farmaceuci mieli możliwość wzięcia udziału w edukacyjnych quizach, zbadania poziomu witaminy D w organizmie czy też skorzystania z przesiewowego badania w kierunku jaskry.

Świetna organizacja wydarzenia to zasługa całego zespołu projektowego Polpharmy, co przełożyło się na pozytywne opinie gości o spotkaniu.

Organizatorem konferencji była Polpharma. Patronat nad wydarzeniem sprawowała Naczelna Izba Aptekarska.

kongres_2

Mgr farm. Marek Tomków

kongres_3

Dr Ligia Kornowska

kongres_4

Marcin Flak i Karol Korszuń

kongres_5

Miłosz Brzeziński

kongres_6

Dr Artur Bartoszewicz

kongres_7

Zbigniew Kowalski

kongres_8b

Spotkanie prowadził Krzysztof Ibisz

kongres_10

kongres_9

źródło: ZF Polpharma S.A.