E-recepta bez dostępu do Internetu

 2 minuty

Wykupienie recepty bez połączenia z Internetem jest już możliwe. Wszystko za sprawą aplikacji moje IKP umożliwiającej działanie w trybie offline.

Korzystanie z aplikacji moje IKP przy wykupie e-recept nie wymaga od pacjenta podawania numeru PESEL. Łatwo dostępny jest też Unijny Certyfikat COVID (UCC). O kody QR obu tych dokumentów pacjent może być poproszonym w miejscu, w którym istnieją kłopoty z zasięgiem lub w ogóle nie ma dostępu do Internetu.

Obecnie, na razie dla osób, które zainstalują wersję testową aplikacji, kody QR e-recepty czy Unijnego Certyfikatu COVID są dostępne online. Gdy pojawia się komunikat, że nie mamy połączenia z Internetem, nadal można skorzystać z dostępu do dokumentów. Wystarczy kliknąć opcję „Przejdź do trybu offline”. Jeśli np. e-recepta, którą pacjent chce wykupić, była widoczna w aplikacji, może ją otworzyć i podać farmaceucie jej kod do zeskanowania.

pacjent.gov.pl

fot.: Pacjent.gov.pl

Uwaga! Informacje i dokumenty w aplikacji widoczne w trybie offline będą takie, jakie były aktualne przy ostatnim połączeniu z Internetem i zalogowaniu się do aplikacji moje IKP. Dotyczy to także dokumentów dzieci i bliskich. Zapisują się dopiero w przypadku zmiany konta w aplikacji, więc w trybie offline pacjent ma dostęp do tych dokumentów, które zostały ściągnięte, kiedy ostatni raz przełączył się na konto dziecka lub bliskiej osoby, mając dostęp do Internetu.

W trybie offline nie można m.in. uaktualnić danych ani zarejestrować się na szczepienie.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Pacjent.gov.pl